Studia Podyplomowe Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem
Studia Podyplomowe Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem – to oferta programowa obejmująca jedenaście bloków tematycznych i seminarium, a wśród nich: nowe modele agrobiznesu, innowacje w agrobiznesie, nowe formy pozyskiwania finansowania, zarządzanie strategiczne oraz bezpieczeństwo żywnościowe i żywności.
Interdyscyplinarne studia – połączenie wiedzy z sektora agrobiznesu i zarządzania
Studia przypadków – równowaga wiedzy teoretycznej i praktycznej
Możliwość networkingu – doskonali prowadzący z różnych obszarów wiedzy
Dlaczego warto?
- Zagadnienia prezentowane na studiach ukazują miejsce agrobiznesu w gospodarce narodowej oraz jego znaczenie, a także dogłębnie analizują charakterystykę lokalnych i globalnych rynków rolnych.
- Studia są bogate w praktyczną wiedzę m.in. z zakresu przyczyn powstawania strat i marnotrawstwa żywności oraz sposobów im zaradzania czy prawnych aspektów funkcjonowania agrobiznesu.
- W trakcie zajęć Słuchacze poznają źródła finansowania agrobiznesu, innowacje w agrobiznesie oraz warunki ich tworzenia.
Czy dla mnie?
Adresatami oferty Studiów Podyplomowych Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem są:
- osoby zarządzające, na różnych poziomach ogniwami agrobiznesu,
- dyrektorzy i członkowie zarządów firm,
- indywidualni przedsiębiorcy,
- osoby zatrudnione w organizacjach zrzeszających firmy,
- kadra kierownicza zatrudniona w jednostkach administracji centralnej i samorządowej zajmująca się agrobiznesem.
Program
- Miejsce agrobiznesu w gospodarce narodowej (8 godz.)
- Globalne i lokalne rynki rolne (12 godz.)
- Łańcuchy powiązań w produkcji żywności (8 godz.)
- Bezpieczeństwo żywnościowe i żywności (12 godz.)
- Starty i marnotrawstwo żywności i im przeciwdziałanie (8 godz.)
- Prawne aspekty funkcjonowanie agrobiznesu (12 godz.)
- Zarządzanie strategiczne i operacyjne w agrobiznesie (12 godz.)
- Źródła finansowania agrobiznesu (8 godz. )
- Zarządzanie kapitałem ludzkim w agrobiznesie (8 godz.)
- Innowacje w agrobiznesie (12 godz.)
- Nowe modele agrobiznesu (8 godz.)
Razem wymiar godzin: 160 (w tym: praktycznych: 52, teoretycznych: 108).
Kierownik studiów
Prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk, jest absolwentem SGPiS (obecnie SGH). Doktorem nauk został w wieku 29 lat, a doktorem habilitowanym w wieku 36 lat. Wykładowca akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Kierownik Zakładu Rynku i Bezpieczeństwa Żywnościowego w Instytucie Rynków i Konkurencji SGH.
Wykładowcy
Prorektor ds. rozwoju oraz dyrektor Instytutu Rynków i Konkurencji. Absolwent SGPiS (obecnie SGH), gdzie uzyskał również stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego. W pracy badawczej zajmuje się teorią ekonomii i ekonomią stosowaną, koncentrując się na: przedsiębiorczości, przedsiębiorstwach rodzinnych, teorii i strategiach konkurencji, ekonomii rolnej, bezpieczeństwie żywnościowym i globalizacji.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Mikroekonomii i Ekonomii Stosowanej w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi prace badawcze m.in. z zakresu roli innowacji i wiedzy w rozwoju biogospodarki.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, profesor IERiGŻ PIB. Autor i współautor ponad 250 prac naukowych i ekspertyz wykonanych na rzecz administracji centralnej, głównie MRiRW i MEiN. W badaniach koncentruje się na zagadnieniach związanych z ekonomiką konsumpcji, poziomem życia ludności, kwantyfikacją wzorców konsumpcji żywności w Polsce i innych krajach UE, dochodową elastycznością popytu na żywność, bezpieczeństwem żywnościowym w skali globalnej, stratami i marnotrawstwem żywności oraz zrównoważoną konsumpcją żywności.
Ukończył studia ekonomiczne na kierunku cybernetyki i informatyki ekonomicznej, specjalność statystyka i ekonometria. Od lat prowadzi wykłady i zajęcia e–learningowe z zakresu zarządzania innowacjami, zarządzania strategicznego. Aktywnie współpracuje z biznesem wykonując badania i analizy rynku oraz ekspertyzy na rzecz przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych, a także instytucji naukowo-badawczych, ministerstw oraz innych organizacji.
Profesor SGH w Warszawie, Kierownik Zakładu Analizy Rynków w Instytucie Rynków i Konkurencji. Autor ponad 80 prac naukowych z problematyki zrównoważonego rozwoju, globalizacji, funkcjonowania gospodarki i przedsiębiorstw, polityki pieniężnej i bankowości.
Prodziekan w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w SGH, kierownik Zakładu Konkurencyjności Przedsiębiorstwa Międzynarodowego w Instytucie Rynków i Konkurencji. Od wielu lat w centrum jej zainteresowań badawczych znajduje się biznes międzynarodowy rozpatrywany przez pryzmat instytucjonalizmu oraz zmiany wywołane rewolucją informacyjną.
Zatrudniony od 2007 r. jako pracownik naukowo–dydaktyczny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Prawa Rolnego i Systemu Ochrony Żywności oraz Pracowni Prawa Żywnościowego. Autor ponad stu opracowań dotyczących zagadnień związanych z prawem żywnościowym, prawem rolnym i gospodarką nieruchomościami.
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Mikroekonomii i Ekonomii Stosowanej w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Wcześniej pracownik kontrolingu w jednej z lubelskich spółek notowanych na GPW i Katedry Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Adiunkt w Zakładzie Rynku i Bezpieczeństwa Żywnościowego w Instytucie Rynków i Konkurencji. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), magister stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Programu Master in International Management w ramach CEMS (Université catholique de Louvain).
Doktor nauk ekonomicznych. Od marca 2023 r adiunkt w Zakładzie Rynku i Bezpieczeństwa Żywnościowego IRiK SGH. Absolwentka Programu im. Lane’a Kirklanda (Polsko–Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Liderzy Przemian).
Absolwentka kierunków Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze SGH oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka SGGW. Doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Zainteresowania naukowe to gospodarka o obiegu zamkniętym, modele biznesu w tym w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, finansowanie sektora rolno–spożywczego.
Informacje techniczne
Zajęcia będą prowadzone w formie hybrydowej: wykładowca prowadzi zajęcia w uczelni, słuchacze mają do wyboru uczestniczenie w formie zdalnej lub na miejscu.
Zajęcia będą organizowane za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS.
POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS
Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia. Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów.
Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop oraz urządzenia mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji (w przypadku braku mikrofonu, dyskusja może być prowadzona na czacie).
WYMAGANIA TECHNICZNE aplikacji MICROSOFT TEAMS
Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości dotyczące możliwości studiowania online, to zapraszamy na próbne zajęcia! W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem studiów.
Rekrutacja
Trwa rekrutacja na 1. edycję studiów, która zostanie uruchomiona w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 24 lutego 2024 r.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
umowa o warunkach odpłatności za studia,
Dokument- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach i przygotowanie pod opieką promotorów z grona wykładowców SGH pracy końcowej związanej merytorycznie z profilem studiów.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 7000 zł.
Możliwość wpłaty w dwóch równych ratach:
I rata – płatna przy zapisie,
II rata – płatna do 30 września 2024 r.
W ramach opłaty SGH zapewni niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Aleksandra Wypych
tel.: +48 22 564 98 26
tel.: +48 501 078 616
e-mail: awypyc@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk
e-mail: skowal1@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
al. Niepodległości 162,
02-554 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Instytut Rynków i Konkurencji
- Studia hybrydowe
- Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele.
- Opłata za całość studiów: 7000 zł (możliwe raty).
prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk
e-mail: skowal1@sgh.waw.pl
Aleksandra Wypych
tel.: +48 22 564 98 26
tel.: +48 501 078 616
e-mail: awypyc@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe